Abiword 2.6.x - en to eu translation catalogue (1537 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
eu: - Erreserbatua. 
    Ezin dezakezu izen hau erabili. Beste bat aukeratu

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
eu:  Autoeguneratu

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
eu: Taimaina normalaren %

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
eu: %s oraindik ez dago inplementatua.
    ;
    Programatzailea bazara, inplementatzen saia zaitezke %s-n, %d lerroan
    eta aldaketak honako helbidera bidali:
    
    	abiword-dev@abisource.com 
    Bestela, pazientzia izan.

note: DLG_Tab_Radio_None
en: &1 None
eu: &1 Bat ere ez

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
eu: %s-ri &buruz

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
eu: Berrikuspena &onartu

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
eu: &Gehitu

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
eu: &Doitu:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
eu: &Lerrokatu

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
eu: &Guztia

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
eu: &Oharrak

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
eu: &Aplikatu

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
eu: &Non:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
eu: &Ortografia-zuzentzaile automatikoa

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
eu: &Taula AutoDoitu

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
eu: &Automatikoki gorde eskema

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: &Available formats:
eu: &Formatu erabilgarriak:

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
eu: &Lehen:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
eu: &Lodia

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
eu: &Azpian:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
eu: &Jauzia

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
eu: &Gelaxka

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
eu: &Gelaxkak

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
eu: &Erdiratu

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
eu: &Aldatu

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
eu: &Itxi

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
eu: &Zutabeak

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
eu: &Zutabe-jauzia

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
eu: &Zutabeak

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
eu: Dokumentuak &konparatu

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
eu: &Kopiatu

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
eu: Estiloak &sortu eta aldatu

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
eu: &Oraingo lehentasun-eskema

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
eu: &Ezabatu

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
eu: Oharra e&zabatu

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
eu: &Hiperesteka ezabatu

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
eu: &Hiztegia...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
eu: &Noranzko-marka

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
eu: &Dokumentua

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
eu: &Dokumentu-historia

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
eu: &Dokumentuak

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
eu: &Ez gidoirik erabili

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
eu: &Editatu

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
eu: Oharra e&ditatu

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
eu: Hiperesteka &editatu

note: DLG_Options_Label_SmartQuotesEnable
en: &Enable smart quotes
eu: &Komatxo adimentsuak gaitu

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
eu: &Bukaerako oharra

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
eu: Orri &bikoitia

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
eu: &Eremua

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
eu: &Eremuak

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
eu: &Eremuak:

note: MENU_LABEL_FILE
en: &File
eu: &Fitxategia

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
eu: &Hedapena:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
eu: &Bilatu

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
eu: Hurrengoa &bilatu

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
eu: &Letra-mota

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
eu: &Orri-oina:

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
eu: &Joan

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
eu: &Izenburua dauka

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
eu: &Goiburu eta orri-oina

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
eu: &Goiburua:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
eu: &Altuera:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
eu: &Laguntza

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
eu: &Ezkutuko testua

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
eu: &Oker idatziak nabarmendu

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
eu: &Hiperesteka

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
eu: &Ezikusi

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
eu: &Guztiak ezikusi

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
eu: &Irudia

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
eu: Estiloak &inportatu

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
eu: &Web-nabigatzailean

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
eu: Etiketa &heredatu

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
eu: &Txertatu

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
eu: &Tartea:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
eu: &Etzana

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
eu: Oharrera &jauzi

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
eu: Hiperestekara &jauzi

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
eu: &Justifikatua

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
eu: &Lerroak batera mantendu

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
eu: E&zker-eskuin

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
eu: &Horizontala

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
eu: &Hizkuntza

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
eu: &Ezker

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
eu: E&zker-eskuin testua

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
eu: &Ezker:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
eu: Diseinua &lokatu

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
eu: &Posta konbinatu

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
eu: &Posta-konbinatze eremua

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
eu: Historia &osoa mantendu

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
eu: &Berrikuspenak markatu idatzi ahala

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
eu: &Maiuskula/minuskula bereiztu

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
eu: Gelaxkak &konbinatu

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
eu: &Dokumentu gehiago

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
eu: &Izena:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
eu: &Berria

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
eu: &Leiho berria

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
eu: Berria, &txantiloia erabiliz

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
eu: &Hurrengo orria

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
eu: Diseinu &normala

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
eu: &Zenbakia:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
eu: &Zenbakitze-mota:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
eu: Orri bakoitia

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
eu: &Ireki

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
eu: &Fitxategia ireki

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
eu: &Goimarra

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
eu: Orri-&zabalera

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
eu: &Orri-jauzia

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
eu: &Orri-zenbakitzea:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
eu: &Paragrafoa

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
eu: &Itsatsi

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
eu: &Irudia

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
eu: &Plugin-ak

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
eu: &Bertikala

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
eu: &Inprimatu

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
eu: &Inprimatze-diseinua

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
eu: Historia &garbitu

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
eu: &Irten

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
eu: E&skuin-ezker

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
eu: &Berregin

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
eu: &Berrikuspena ezetsi

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
eu: &Ordeztu

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
eu: &Berrezarri

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
eu: Diseinu lehenetsia &berrezarri

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
eu: &Berrikuspenak

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
eu: &Eskuin

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
eu: E&skuin-ezker testua

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
eu: &Eskuin:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
eu: &Lerro

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
eu: &Erregela

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
eu: &Gorde

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
eu: Honela &gorde irudia

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
eu: &Web orria gorde

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
eu: &Laguntza bilatu

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
eu: &Hautatu

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
eu: &Berrikuspena hautatu

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
eu: Historia &erakutsi

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
eu: &Egoera-barra erakutsi

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
eu: Oharrak &erakutsi

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
eu: &Berezia:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
eu: &Ortografia

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
eu: &Hasiera:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
eu: &Egoera-barra

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
eu: &Azpi-indizea

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
eu: &Lerro-zenbakiak ezabatu

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
eu: &Tabulazio-gida:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
eu: &Taula

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
eu: &Tabulazioak

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
eu: &Tabulazioak...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
eu: &Tresna-barrak

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
eu: &Goian:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
eu: &Motak

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
eu: &Motak:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
eu: &Azpimarra

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
eu: &Desegin

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
eu: &Unitateak:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
eu: &Ikusi

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
eu: &Web diseinua

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
eu: &Orri osoa

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
eu: Hitz &osoa

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
eu: &Alargun/umezurtz kontrola

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
eu: &Zabalera:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
eu: &Hitz zenbaketa

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
eu: &Zoom-a

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
eu: (Berrikuspen guztiak ikusgarri)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
eu: (ortografia iradokizunik ez)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
eu: (bat ere ez)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
eu: 1 zutabe

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
eu: 1.5eko lerroartea

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
eu: 1.5 lerro

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
eu: 1.5eko lerroartea

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
eu: 12 pt lehenago

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
eu: 2 zutabe

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
eu: 3 zutabe

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
eu: << Aurrekoa

note: MSG_Exception
en: A fatal error has just occurred. AbiWord is going to shutdown.
    The current document has been saved to disc with a ".saved" extension.
eu: Errore larria gertatu da. Itxi egingo da AbiWord.
    Diskoan gorde da oraingo dokumentua, ".saved" hedapenarekin.

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
eu: &Beti iradoki zuzenketak

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document
eu: Abiword-ek ezin du %s fitxategia ireki. Dokumentu baliogabea dirudi.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
eu: AbiWord-ek hautespena egiaztatzen amaitu du.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
eu: Abiword-ek bilaketa amaitu du dokumentuan eta %d ordezte egin ditu.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
eu: AbiWord-ek bilaketa amaitu du dokumentuan.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
eu: Zure sisteman daukazun COMCTL32.DLL sistema-fitxategiaren bertsio berriago
    batentzat diseinatua dago AbiWord. (COMCTL32.DLL 4.72 bertsioa edo berriagoa)
    Arazo honentzako konponbidea AbiSource-ren webguneko FAQ-ean (ingelesez) aurkituko duzu:
    
    	http://www.abisource.com
    
    Halaere, programa erabili ahalko duzu, baina tresna-barrarik gabe.

note: WINDOWS_NEED_UNICOWS
en: AbiWord needs the file %s.dll
    Please download and install it from http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm
eu: %s.dll fitxategia behar du Abiword-ek
    Hemen lortu dezakezu: http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
eu: G&NOME Office-ri buruz

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
eu: GNOME Office proiektuari buruz

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
eu: Iradokitutako aldaketak onartu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
eu: Hautatutako zutabearen ostean gehitu beste zutabe bat

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
eu: Hautatutako lerroaren ostean gehitu beste lerro bat

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
eu: Hautespenari ertzak eta itzalak gehitu

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
eu: Zutabea gehitu ondoren

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
eu: Hautatutako paragrafoetan buletak eta numerazioa gehitu edo aldatu

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
eu: Lerroa gehitu ondoren

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
eu: Hiztegi pertsonalean sartu hitz hau

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
eu: Txantiloira gehitu

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
eu: &Ondoren:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
eu: &Lerrokatzea:

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
eu: Lerrokatzea

note: DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
eu: Lerrokatzea:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
eu: Guztia

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCKSTYLES
en: Allow formatting using styles only
eu: Estiloak bakarrik erabiltzen formateatzea onartu

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
eu: Zuriaz gaindiko pantaila-kolore gehiago onartu

note: FIELD_Application
en: Application
eu: Aplikazioa

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
eu: Aplikazioaren abioa

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
eu: Aplikatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
eu: Lehen kopiatutako paragrafoaren formatua aplikatu hautatutako testuari

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
eu: Oraingo zerrendari aplikatu

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
eu: Honi aplikatu:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
eu: Zerrenda arabiarra

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
eu: Ziur al zaude ez duzula historia guztia mantendu nahi? Jarraituz gero, ezingo duzu dokumentu honen bertsio zaharrik berreskuratu.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
eu: Gutxienez

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
eu: Aurreko zerrendara erantsi

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
eu: Egilea:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
eu: Auto&gorde

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
eu: Fitxategia auto&gordetzeko denbora tartea

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
eu: Automatikoki gorde

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
eu: Oker idatzitako hitzak automatikoki aldatu

note: DLG_InsertTable_AutoFit_Capital
en: AutoFit Behavior
eu: Autodoiketaren portaera

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit behavior
eu: Autodoiketaren portaera

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
eu: Taula autodoitu

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
eu: Zuzenketa gramatiko automatikoa

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
eu: Zutabe-tamaina automatikoa

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
eu: Aurkitutako plugin guztiak automatikoki kargatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
eu: Automatikoki zuzendu ortografia

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
eu: Automatikoki eguneratu

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
eu: Autokonbinatu

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields
eu: Eremu erabilgarriak

note: DLG_DateTime_AvailableFormats_Capital
en: Available Formats
eu: Formatu erabilgarriak

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles
eu: Estilo erabilgarriak

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
eu: &Egilea:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
eu: Atzealdea

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
eu: Atzealdeko kolorea:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
eu: Barra

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
eu: Tabulazio-barra

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
eu: Oinarria:

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Bi-Directional Options
eu: Noranzko-aukerak

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
eu: Lodia

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
eu: &Laster-marka

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
eu: Laster-marka

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
eu: Dokumentu honetan ez da "%s" laster-marka aurkitu.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color
en: Border color:
eu: Ertzaren kolorea:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders
en: Borders
eu: Ertzak

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: Borders and Shading
eu: Ertzak eta itzalak

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
eu: Azpian

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
eu: Behe marjina [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
eu: Azpilinea

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
eu: Kutxa-zerrenda

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
eu: Konpilazio Id.

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
eu: Konpilazio-aukerak

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
eu: Konpilazio-helburua

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
eu: Buleta

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
eu: Buleta-zerrenda

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
eu: Buletak

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
eu: &Buletak eta zenbakitzea

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
eu: Botoi motak

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
eu: Maiuskula/minuskula &aldatu

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
eu: Hiperestekaren kokapena &kopiatu

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
eu: &Kredituak

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
eu: Ezin da jauzi bat txertatu taula batean

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
eu: Ezin da jauzi bat txertatu testu-kutxa batean

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
eu: Ezin da estilo hau ezabatu

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
eu: Ezin da barne-estilorik aldatu

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
eu: Ezin inprimatze-lana hasi

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
eu: Maila:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
eu: Erdiratu

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
eu: Erdiko tabuladorea

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
eu: Erdian lerrokatu

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
eu: Erdialdean lerrokatu paragrafoa

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
eu: Erdiratua

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
eu: &Hona aldatu:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
eu: &Guztiak aldatu

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
eu: Atzealdearen kolorea aldatu

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
eu: Maiuskula/minuskula aldatu

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
eu: Oraingo zerrenda 
    aldatu

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
eu: Nabarmentze-kolorea aldatu

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
eu: Estiloa aldatu

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
eu: Testua-kolorea aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
eu: Testuaren noranzko-propietateak aldatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
eu: Paragrafoaren noranzko nagusia aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
eu: Hautespenaren maiuskulak/minuskulak aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
eu: Hautatutako testuaren letra-mota aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
eu: Hautatutako paragrafoaren formatua aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
eu: Hautatutako testuaren hizkuntza aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
eu: Zutabe kopurua aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
eu: Inprimatze-aukerak aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
eu: Testu-kutxaren propietateak aldatu

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
eu: Iradokizun honetara aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
eu: Zure dokumentuaren orri-atzealdea aldatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
eu: Zure dokumentuaren orri-kolorea aldatu

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
eu: Karakterea

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
eu: Karaktere kopurua

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
eu: Karaktere kopurua (hutsunerik gabe)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
eu: Karakterearen aurrebista

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
eu: Karaktereak (hutsunerik gabe):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
eu: Karaktereak (hutsuneekin):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
eu: &Ortografia zuzendu

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
eu: &Gramatika zuzendu idatzi ahala

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
eu: &Eguneraketak bilatu

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
eu: AbiWord-en bertsio berriak bilatu online

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
eu: Ortografia zuzendu idatzi ahala

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
eu: Dokumentuaren ortografia zuzendu

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
eu: Hautatu

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
eu: Pantaila-kolorea hautatu

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
eu: AbiWord-en pantaila-kolorea hautatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
eu: Zein berrikuspen ikusi hautatu

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
eu: Ezkerraldean hautatu ezazu zure helburua.
    "Hona joan" botoia erabiltzeko, nahi duzun zenbakia sartu ezazu gaineko Zenbakia eremuan. Mugimentu erlatiboak burutzeko, + eta - erabili.	Adibidez, "+2" idatzi eta "Lerroa" hautatu, eta oraingo puntutik 2 lerro beherago joango zara.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
eu: G&arbitu

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
eu: Garbitu

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
eu: G&uztia garbitu

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
eu: Atzealdearen kolorea garbitu

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
eu: Nabarmentze-kolorea garbitu

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
eu: Leiho guztiak itxi eta irten?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
eu: Aplikazioaren leiho guztiak itxi eta irten

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
eu: Dokumentua itxi

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
eu: &Zutabea

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
eu: Kolorea:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
eu: Zutabea

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
eu: Zutabe-tartea [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
eu: Zutabea [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
eu: Zutabeak

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
eu: Zutabeak e&zkerrean

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
eu: Zutabeak e&skuinean

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
eu: Oharra

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
eu: Berrikuspenari lotuko zaion oharra:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
eu: Oraingo dokumentua beste dokumentu batekin konparatu

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
eu: Konpilazio-data

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
eu: Konpilazio-denbora

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
eu: &Jarraia

note: TOC_TocHeading
en: Contents
eu: Edukiak

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
eu: Aurreko berrikuspena jarraitu ( %d zenbakia)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor
eu: Laguntzailea

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
eu: Laguntzailea(k):

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
eu: Hautatutako testua taula bihurtu

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
eu: Taula testu bihurtu

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
eu: Testua taula bihurtu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
eu: Taulatik testura bihurtu

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
eu: Kopiatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
eu: Kapsulatutako objetua kopiatu

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
eu: Irudia kopiatu

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
eu: Objektua kopiatu

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
eu: Testu-kutxa kopiatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
eu: Hiperestekaren kokapena kopiatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
eu: Testu-kutxa arbelera kopiatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
eu: Testu-kutxa arbelera kopiatu eta ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
eu: Hautatutakoa kopiatu eta arbelean jarri

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
eu: Ezin da %s fitxategia ireki idazteko

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
eu: Ezin da %s fitxategia ireki.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
eu: Ezin da %s fitxategian idatzi

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
eu: Ezin da %s fitxategian idatzi.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
eu: Dokumentuan dagoen hitz kopurua zenbatu

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
eu: Estaldura

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
eu: Estaldura:

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
eu: Fax-a sortu

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
eu: Dokumentu berri huts bat sortu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
eu: Dokumentu berri bat sortu

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
eu: Dokumentu berri bat sortu, txantiloi bat erabiliz

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
eu: Dokumentu berri bat sortu, txantiloi bat erabiliz

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
eu: Dokumentu huts bat sortu

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
eu: Hautapenetik &sortu

note: FIELD_Document_Creator
en: Creator
eu: Sortzailea

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
eu: &Ebaki

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Current Date
eu: Gaurko data

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
eu: Oraingo letra-mota

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
eu: Oraingo zerrenda-etiketa

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
eu: Oraingo zerrenda-mota

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
eu: Oraingo hautespena hutsik dago

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
eu: Oraingo ezarpenak

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
eu: Oraingo ordua

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
eu: Kurtsorearen &keinua

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
eu: Hiztegi pertsonalizatua:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
eu: Data/denbora pertsonalizatua

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
eu: Zerrenda pertsonalizatua

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
eu: Ebaki

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
eu: Kapsulatutako objektua ebaki

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
eu: Irudia ebaki

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
eu: Objektua ebaki

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
eu: Testu-kutxa ebaki

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
eu: Hautespena ebaki eta arbelean jarri

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
eu: &Noranzkoa

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
eu: Zerrenda gidoiduna

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
eu: Data

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
eu: &Data eta ordua

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
eu: Data eta ordua

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
eu: Urteko egun #

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
eu: &Lehenetsiak

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
eu: Hamartarra

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
eu: Tabulazio hamartarra

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
eu: Koska txikitu

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Default date (w/o time)
eu: Data lehenetsia (ordurik gabe)

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
eu: Dataren irudikapen lehenetsia

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
eu: Orri-tamaina lehenetsia

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
eu: Geldiune lehenetsiak:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
eu: Eskuin-ezker noranzkoa lehenetsi

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
eu: Propietate orokorrak ezarri

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
eu: Hautespenarentzako estiloa ezarri edo aplikatu

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
eu: Ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
eu: Gelaxkak ezabatu

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
eu: &Zutabea ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
eu: Zutabea ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
eu: Kapsulatutako objektua ezabatu

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
eu: Irudia ezabatu

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
eu: Objektua ezabatu

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
eu: &Lerroa ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
eu: Lerroa ezabatu

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
eu: &Taula ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
eu: Taula ezabatu

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
eu: Testu-kutxa ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
eu: Oharra ezabatu

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
eu: Zutabea ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
eu: Hiperesteka ezabatu

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
eu: Lerroa ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
eu: Hautespena ezabatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
eu: Zutabe hau ezabatu taulatik

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
eu: Lerro hau ezabatu taulatik

note: DLG_Styles_Description DLG_Styles_ModifyDescription FIELD_Document_Description
en: Description
eu: Deskribapena

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
eu: Deskribapena:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
eu: Diamante-zerrenda

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
eu: Hiztegiak

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
eu: Orri-oin ezberdina aurrez-aurreko orrietan

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
eu: Orri-oin ezberdina lehen orrian

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
eu: Orri-oin ezberdina azken orrian

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
eu: Goiburu ezberdina aurrez-aurreko orrietan

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
eu: Goiburu ezberdina lehen orrian

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
eu: Goiburu ezberdina azken orrian

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
eu: Formatu-komando guztiak ezgaitu, estiloak izan ezik

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
eu: Kredituak erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
eu: Laguntzaren edukia erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INDEX
en: Display Help Index
eu: Laguntzaren aurkibidea erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
eu: Karaktere ez inprimagarriak erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
eu: Programaren informazioa, bertsio zenbakia eta copyright-a erakutsi

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
eu: Bistaratze-estiloa:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
eu: Dokumentu guztietako hitz ezikusiak berrezarri nahi al dituzu?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
eu: Dokumentu honetako hitz ezikusiak berrezarri nahi al dituzu?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
eu: Dokumentua

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
eu: Dokumentuaren propietateak

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
eu: Dokumentuak

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
eu: Ez berrabiarazi

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
eu: Bikoitza

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
eu: Lerroarte bikoitza

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
eu: Lerroarte bikoitza

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
eu: Oharra editatu

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
eu: Ekuazioa editatu

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
eu: Orri-oina editatu

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
eu: Goiburua editatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Latex Equation
eu: Latex ekuazioa editatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
eu: Oharra editatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
eu: Hiperesteka editatu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
eu: Orri bakoitzeko goialde edo azpialdeko testua editatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
eu: Orri honetako orri-oina editatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
eu: Orri honetako goiburua editatu

note: TB_Embedded
en: Embedded
eu: Kapsulatuta

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
eu: &Formatu-tresnak gaitu

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
eu: Korritze leuna gaitu

note: DLG_Options_Label_SmartQuotes
en: Enable smart (curly) quotes
eu: Komatxo adimentsuak (kurtsibak) gaitu

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
eu: Bukaerako oharraren aingura

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
eu: Bukaerako oharraren erreferentzia

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style
eu: Bukaerako oharraren estiloa

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
eu: Ekuazioa

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
eu: Errorea balioa kalkulatzean!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
eu: Errorea %s skript-a exekutatzean

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
eu: Errorea %s fitxategia inportatzean.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
eu: Errorea %s gordetzen saiatzean: ezin esportatzailea sortu

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
eu: Errorea %s gordetzen saiatzean: izen baliogabea

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
eu: Script-a exek.

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
eu: Zehazki

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
eu: Adibidea:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
eu: Laguntzako script-ak exekutatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
eu: Script-a exekutatu

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
eu: Lehendik dauden berrikuspenak:

note: DLG_Field_Parameters_Capital
en: Extra Parameters
eu: Parametro extrak

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
eu: Tresna-barra extra

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra parameters:
eu: Parametro extrak:

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
eu: &Fitxategia

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
eu: F&ormatua

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
eu: Pantaila &osoa

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
eu: Bilatu:

note: DLG_MailMerge_Insert_No_Colon
en: Field Name
eu: Eremu-izena

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
eu: Eremu-izena:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
eu: %s fitxategia ez dago fitxategi-mota onartuen artean

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
eu: %s fitxategia ez da berak dioen motakoa

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
eu: %s fitxategiaren mota ezezaguna da

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
eu: Ez da %s fitxategia aurkitu

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
eu: Fitxategi-izena

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
eu: Betegarri-estiloa:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
eu: Bilatu

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
eu: &Hurrengo berrikuspena bilatu

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
eu: &Aurreko berrikuspena bilatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
eu: Dokumentuko hurrengo berrikuspen ikusgarria bilatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
eu: Dokumentuko aurreko berrikuspen ikusgarria bilatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
eu: Zehaztutako testua bilatu

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
eu: Lehenengo lerroaren koska [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
eu: Lehenengo lerroa

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
eu: Zutabe-tamaina finkoa:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
eu: 1go mailaren azpitik tolestu

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
eu: 2. mailaren azpitik tolestu

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
eu: 3. mailaren azpitik tolestu

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
eu: 4. mailaren azpitik tolestu

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
eu: Hurrengo Paragrafoa Hurrengo Paragrafoa Hurrengo Paragrafoa Hurrengo Paragrafoa Hurrengo Paragrafoa Hurrengo Paragrafoa Hurrengo Paragrafoa

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
eu: Letra-mota

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
eu: Letra-mota hautatu

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
eu: Letra-tamaina

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
eu: Letra-mota hautatu

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
eu: Testu-kolorea

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
eu: Letra-mota...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
eu: Letra-mota:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
eu: Orri-&oina

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
eu: Orri-oina

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
eu: Orri-oinen propietateak

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
eu: Orri-oina [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
eu: Orri-oin aingura

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
eu: Orri-oin erreferentzia

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style
eu: Orri-oin estiloa

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and Endnotes
eu: Orri-oin eta bukaerako oharrak

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
eu: Ezker-eskuin noranzkoa behartu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
eu: Eskuin-ezker noranzkoa behartu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
eu: Testuaren ezker-eskuin noranzkoa behartu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
eu: Testuaren eskuin-ezker noranzkoa behartu

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
eu: Ezker-eskuin behartu

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
eu: Eskuin-ezker behartu

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
eu: Formatua

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
eu: Kapsulatutako objektuaren formatua

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Format Endnotes
eu: Bukaerako oharren formatua

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Format Footnotes
eu: Orri-oinen formatua

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
eu: Orri-oin eta bukaerako oharren formatua

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
eu: Goiburu/Orri-oinen formatua

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Object
eu: Objektuaren formatua

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
eu: Brotxaren formatua

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
eu: Taularen formatua

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
eu: Eduki-taularen formatua

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
eu: Testu-kutxaren formatua

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
eu: Tresna-barraren formatua

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
eu: Irudi honen formatua

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
eu: Estiloak erabiliz formateatu zure dokumentua

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
eu: Formatua:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File
eu: Artxibo honetatik

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
eu: LaTeX-etik

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
eu: Pantaila osoa

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General
en: General
eu: Orokorra

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
eu: Hona joan

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
eu: &Zertara joan:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to...
eu: Hona joan...

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
eu: Etiketa &dauka

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
eu: &Izenburuko testua:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
eu: Esku-zerrenda

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
eu: Eskegitzen

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
eu: Goiburua

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
eu: Goiburuaren propietateak

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
eu: Goiburua [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: Header/Footers
eu: Goiburu/Orri-oinak

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
eu: Inprimatze-aurrebistan bakarrik sortu eta editatu daitezke goiburuak eta orri-oinak. 
     Modu honetan sartzeko, Ikusi menuko Inprimatze-diseinua aukera hautatu ezazu. 
     Sartu nahi al duzu Inprimatze-diseinu moduan orain?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
eu: Izenburu-estiloak

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
eu: Izenburu-estiloa:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
eu: Bihotz-zerrenda

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
eu: Zerrenda hebraitarra

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
eu: Laguntza

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
eu: Laguntzaren &edukiak

note: MENU_LABEL_HELP_INDEX
en: Help &Introduction
eu: Laguntzaren &sarrera

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
eu: Ezkutatu

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
eu: Dokumentuko &ortografia akatsak ezkutatu

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
eu: Zerrenda-mailen azpiko testua ezkutatu

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
eu: Nabarmendu

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
eu: &Guztiak ezikusi

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
eu: &Koska:

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
eu: Ikonoak

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
eu: Ezikusi

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
eu: Hitz ezikusiak

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
eu: Hitz honen agerpen guztiak ezikusi dokumentu honetan

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
eu: Hitz ezikusiak:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
eu: Atzealderako irudia

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
eu: Inplikazio-zerrenda

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
eu: Estilo-definizioak inportatu dokumentu batetik

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
eu: Erabiltzen

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
eu: Pasahitz okerra

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
eu: Koska handitu

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
eu: Koska

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
eu: Koskak eta lerroarteak

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
eu: Maiuskulaz hasi guztiak

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value
eu: Bukaerako oharraren hasierako balioa

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value
eu: Orri-oinaren hasierako balioa

note: DLG_Options_Label_InnerQuoteStyle
en: Inner (single) quote style
eu: Barne-komatxo (bakuna) estiloa

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
eu: Txertatu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
eu: &Zutabeak txertatu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
eu: &Lerroak txertatu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
eu: &Taula txertatu

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
eu: Liburu-marka txertatu

note: DLG_Break_BreakTitle_Capital
en: Insert Break
eu: Jauzia txertatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
eu: Gelaxkak txertatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
eu: Arbeleko edukia txertatu

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
eu: Data eta ordua txertatu

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
eu: Ekuazioa txertatu

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
eu: Ekuazioa txertatu LaTeX espresio batetik

note: DLG_Field_FieldTitle_Capital
en: Insert Field
eu: Eremua txertatu

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
eu: Hiperesteka txertatu

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
eu: Irudia txertatu

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
eu: Posta-konbinatze eremua txertatu

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
eu: MathML txertatu fitxategi batetik

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
eu: Taula txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
eu: Unicode noranzko-marka txertatu dokumentuan

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
eu: Orri-oina txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
eu: Goiburua txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
eu: Izenburuetan oinarritutako eduki-taula txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
eu: Testu-kutxa txertatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
eu: Liburu-marka txertatu dokumentuan

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
eu: Kalkulatutako eremua txertatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
eu: Zutabea txertatu ezkerrean

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
eu: Zutabea txertatu eskubian

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
eu: Orri-oina txertatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
eu: Hiperesteka txertatu dokumentuan

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
eu: Posta-konbinatze eremua txertatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
eu: Taula berria txertatu zure dokumentuan

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
eu: Orri-, zutabe- edo sekzio-jauzia txertatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
eu: Lerroa txertatu gainean

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
eu: Lerroa txertatu azpian

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
eu: Sinboloa edo karaktere berezia txertatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
eu: Oharra txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
eu: Automatikoki eguneratutako orri-zenbakia txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
eu: Bukaerako oharra txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
eu: Irudia txertatu beste fitxategi batetik

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
eu: Irudia txertatu dokumentuan

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
eu: Liburu-marka txertatu

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert break
eu: Jauzia txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
eu: Clip Art irudia txertatu

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert field
eu: Eremua txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
eu: Hiperesteka txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
eu: Ezker-eskuin noranzko-marka (LRM) txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
eu: Eskuin-ezker noranzko-marka (RLM) txertatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
eu: Ohar berrian txertatu hautatutako testua

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
eu: Sinboloa txertatu

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
eu: Taula txertatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
eu: Taula bateko zutabe baten batura txertatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
eu: Taula bateko lerro baten batura txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
eu: Beste fitxategi baten edukiak txertatu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
eu: Data edo/eta ordua txertatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
eu: Arbeleko edukia txertatu formaturik gabe

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
eu: &Diseinu-marka ikusezinak

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
eu: Etzana

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
eu: Oharrera jauzi egin

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
eu: Hiperestekara jauzi

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
eu: Justifikatuta

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
eu: Justifikatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
eu: Paragrafoa justifikatu

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
eu: Paragrafoa justifikatu

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
eu: &Hurrengoarekin mantendu

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
eu: Kevin-en test-a

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
eu: Gako-hitzak

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

note: DLG_Latex_LatexTitle DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation
eu: LaTeX ekuazioa

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
eu: Etiketa-lerrokatzea:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
eu: Etiketa-definizioak

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language FIELD_Document_Language
en: Language
eu: Hizkuntza

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
eu: Lengoaia ezarpenak

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
eu: Lengoaia(k):

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
eu: Diseinua

note: DLG_FormatTOC_LayoutDetails
en: Layout Details
eu: Diseinuaren xehetasunak

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
eu: Ezker

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
eu: Ezker koska [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
eu: Ezker koska [%s] Lehenengo lerroaren koska [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
eu: Ezker marjina [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
eu: Ezker tabulazioa

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
eu: Ezker lerrokatzea

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
eu: Ezkerraldean lerrokatu paragrafoa

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
eu: 1. maila

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
eu: 2. maila

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
eu: 3. maila

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
eu: 4. maila

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
eu: Maila-mugatzailea:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
eu: Maila:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
eu: &Lerroarteak:

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line
eu: Lerroa

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
eu: Lerro kopurua

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
eu: Hautespena gainmarratu/desmarratu

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
eu: Lerro- eta orri-jauziak

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
eu: Hautespena azpimarratu/desmarratu

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
eu: Zutabe arteko marra

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
eu: Lerroak:

note: DLG_Styles_List
en: List
eu: Zerrenda

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
eu: Zerrenda-etiketa

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
eu: Zerrenden propietateak

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
eu: Zerrenden estiloak

note: DLG_Lists_Title
en: Lists for
eu: Zerrendak

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
eu: Oraingo tresna-barren diseinua lokatu

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
eu: Zerrenda minuskulaz

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
eu: Zerrenda erromatarra, minuskulaz

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
eu: Posta konbinatu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
eu: Hautespena lodi bihurtu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
eu: Hautespena etzan bihurtu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
eu: Hautespena azpiindize bihurtu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
eu: Hautespena superindize bihurtu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
eu: Dokumentuaren oharrak kudeatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
eu: Plugin-ak kudeatu

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
eu: Marjina

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
eu: Berrikuspenak markatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
eu: Aldaketak markatu idatzi ahala

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
eu: Martin-en test-a

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size
eu: Zutabe-tamaina maximoa

note: TOOLBAR_LABEL_MENU TOOLBAR_STATUSLINE_MENU TOOLBAR_TOOLTIP_MENU
en: Menu
eu: Menua

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
eu: Goian konbinatu

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
eu: Azpian konbinatu

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
eu: Gelaxkak konbinatu

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
eu: Ezkerrean konbinatu

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
eu: Eskuinean konbinatu

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
eu: Gainean konbinatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
eu: Beste dokumentu bat konbinatu oraingo dokumentuarekin, berrikuspen markak erabiliz

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
eu: Azpian konbinatu

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
eu: Gelaxkak konbinatu

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
eu: Ezkerrean konbinatu

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
eu: Eskuinean konbinatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
eu: Gaineko gelaxkarekin konbinatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
eu: Azpiko gelaxkarekin konbinatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
eu: Ezkerreko gelaxkarekin konbinatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
eu: Eskuineko gelaxkarekin konbinatu

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
eu: Ordua (0tik  24ra)

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
eu: Denetarik

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
eu: Hainbat estilo

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Styles
eu: Estiloak modifikatu

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
eu: Midifikatu...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
eu: Hila eguna, urtea

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
eu: Txertatze-puntua kokapen jakin batera mugitu

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
eu: Hila (lab.) eguna, urtea

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
eu: Anitza

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
eu: Berria

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
eu: &Ohar berria

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
eu: Dokumentu berria

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
eu: Zerrenda-etiketa berria

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
eu: Zerrenda berria 
    Mota

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
eu: Berria lehenetsi 
    berria

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
eu: Estilo berria

note: DLG_Styles_New
en: New...
eu: Berria...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
eu: Hurrengoa >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
eu: Fitxategirik ez

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
eu: Ez tolestu

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
eu: Ez da estilorik hautatu, 
     beraz, ezin da modifikatu

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
eu: Ez da script-ik aurkitu

note: DLG_FormatTOC_None DLG_Styles_DefNone DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_Lists_Type_none
en: None
eu: Bat ere ez

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
eu: Bat ere ez aurretik

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
eu: Ikuspen normala

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
eu: Ez dago &hiztegian:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
eu: Oharren estiloak

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns
eu: Zutabe kopurua

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
eu: Orri kopurua

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
eu: Zutabe kopurua

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
eu: Zutabe kopurua:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
eu: Lerro kopurua:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
eu: Zenbakitua

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
eu: Zerrenda zenbakitua

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
eu: Zenbakitzea

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
eu: Zenbakiak

note: DLG_Column_One
en: One
eu: Bat

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
eu: &Kopia ireki

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
eu: Ireki

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
eu: Txantiloia ireki

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
eu: Dokumentua ireki, kopia bat eginez

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
eu: Azkenaldian erabilitako dokumentu bat ireki

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
eu: Dokumentu bat ireki

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
eu: Leiho berri bat ireki dokumentuarentzat

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
eu: Dokumentu hau ireki

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation...
eu: Orientazioa...

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
eu: Besteak

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
eu: Memoria agortu da %s zabaltzen saiatzean

note: DLG_Options_Label_OuterQuoteStyle
en: Outer (double) quote style
eu: Kanpo-komatxo (bikoitza) estiloa

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
eu: Goimarratu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
eu: Hautespena goimarratu/desgoimarratu

note: InsertModeFieldOVR
en: Overwrite
eu: Gainidatzi

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
eu: &Propietateak

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
eu: Berrikuspenak &ezabatu

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
eu: &Formaturik gabe itsatsi

note: DLG_Goto_Target_Page DLG_PageSetup_Page
en: Page
eu: Orria

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
eu: Orri-jauzia &aurretik

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
eu: Orriaren atzealdea

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
eu: Orriaren &kolorea

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
eu: Orriaren irudia

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
eu: Orri-&zenbakiak

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
eu: Orri-zenbakia

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
eu: Orri-zenbakiaren propietateak

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
eu: Orri-zenbakiak

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference
eu: Orri-erreferentzia

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
eu: Orria &konfiguratu

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
eu: Orria konfiguratu

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
eu: Orria: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
eu: Orriak:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
eu: Orrikatzea

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
eu: Paper-&tamaina:

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper...
eu: Papera...

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
eu: Paragrafoa

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
eu: Paragrafo kopurua

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
eu: Paragrafoen norabidea

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
eu: Paragrafo-aurrebista

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
eu: Paragrafoak:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
eu: Pasahitza behar da, dokumentua enkriptatuta dago

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
eu: Itsatsi

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
eu: Baimenak

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
eu: Irudia

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
eu: Zati-taula

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
eu: Dokumentuaren amaieran jarri

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
eu: Sekzioaren amaieran jarri

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement
eu: Kokapena

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
eu: Posizioa

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Position Text Box
eu: Testu-kutxa kokatu

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
eu: Zutabearekiko posizioa

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
eu: Orriarekiko posizioa

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
eu: Paragrafoarekiko posizioa

note: DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
eu: Posizioa:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
eu: &Hobespenak

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
eu: Lehentasun eskemak

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
eu: Hobespenak

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
eu: Aurrebista

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
eu: Web orri bat bezala aurreikusi dokumentua

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
eu: Dokumentua aurreikusi inprimatu aurretik

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
eu: Aurreko Paragrafoa Aurreko Paragrafoa Aurreko Paragrafoa Aurreko Paragrafoa Aurreko Paragrafoa Aurreko Paragrafoa Aurreko Paragrafoa

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
eu: Inprimatu

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
eu: &Zuzenean inprimatu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
eu: Inprimatze-diseinua

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
eu: Inprimatze-&aurrebista

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
eu: Inprimatze-aurrebista

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
eu: Dokumentu osoa edo zati bat inprimatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
eu: Dokumentua inprimatu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
eu: PS barne-kontroladorea erabiliz inprimatu

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document..
eu: Dokumentua imprimatzen...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
eu: %d/%d orria inprimatzen

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
eu: Argitaratzailea

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
eu: Argitaratzailea:

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
eu: Or&deztu

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
eu: Eskuin-ezker &okumentua

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
eu: Eskuin-ezker &paragrafoa

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
eu: Eskuin-ezker &sekzioa

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
eu: Honekin &ordeztu:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
eu: &Alderantzizko bilaketa

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
eu: &Desegin

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
eu: &Azken fitxategiak

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
eu: Berregin

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
eu: Edizioa berregin

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
eu: Aurretik desegindako edizioa berregin

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
eu: Dokumentuaren bistaratzea handitu edo txikitu

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
eu: Erlazioa:

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
eu: Ezabatu

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
eu: Orri-oina ezabatu

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
eu: Goiburua ezabatu

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style
eu: Propietatea ezabatu estilotik

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
eu: Lerroa izenburutik kendu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
eu: Lerroa orriaren izenburutik kendu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
eu: Berrikuspenen inguruko informazio guztia ezabatu dokumentutik

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
eu: Dokumentuaren historia osoa ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
eu: Orri honen orri-oina ezabatu dokumentutik

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
eu: Orri honen goiburua ezabatu dokumentutik

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
eu: Irudia ezabatu eta arbelean kopia bat gorde

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
eu: Irudia dokumentutik ezabatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
eu: Testu-kutxa ezabatu dokumentutik

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
eu: Iradokitutako aldaketa ezabatu

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
eu: Lerroa errepikatu izenburu modura

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
eu: Lerroa errepikatu orrialde berri bakoitzaren izenburu modura

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
eu: Ordeztu

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
eu: &Guztiak ordeztu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
eu: Zehaztutako testua beste testu batekin ordeztu

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
eu: Programazio-&akatsez ohartarazi

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
eu: Programazio-akatsez ohartarazi eta AbiWord hobetzen lagundu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
eu: Tresna-barraren diseinu lehenetsia berrezarri

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
eu: Irudiaren tamaina aldatu

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
eu: Hemen berhasi zenbakitzea:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
eu: Orri bakoitzean berhasi

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
eu: Sekzio bakoitzean berhasi

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
eu: Orri-zenbakiak berhasi sekzio berrietan

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
eu: Aurreko zerrendarekin jarraitu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
eu: Dokumentuaren aldaketa guztiak mantendu

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
eu: Gordetako azken egoerara itzuli fitxategia?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
eu: Gordetako azken egoerara itzuli dokumentua

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
eu: %s-ren gordetako kopiara itzuli?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
eu: ID

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
eu: Eskuin

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
eu: Eskuin koska [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
eu: Eskuin marjina [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
eu: Eskuin tabulazioa

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
eu: Eskuin lerrokatzea

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
eu: Eskuinaldean lerrokatu paragrafoa

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
eu: Eskuin-ezker &nagusi

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
eu: Eskubideak

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
eu: Eskubideak:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
eu: Lerroa

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
eu: Lerroak &gainean

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
eu: Lerroak &azpian

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
eu: %Skript-ak

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
eu: &Berrikuspenak bistaratu

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
eu: Gelaxkak &zatitu

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
eu: &Gorde

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
eu: &Kopia gorde

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
eu: Gorde

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
eu: Gorde &honela

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
eu: &Txantiloia gorde

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
eu: Gorde honela

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
eu: Irudiaren kopia bat gorde arbelean

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
eu:  %s dokumentuaren aldaketak gorde irten aurretik?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
eu: Kapsulatutako objektua gorde

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
eu: Dokumentua gorde

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
eu: Txantiloi bezala gorde dokumentua

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
eu: Beste izen batekin gorde dokumentua

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
eu: Izena aldatu gabe gorde dokumentua

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
eu: Hautatutako irudia fitxategi batean gorde

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
eu: Fitxategira gorde

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale...
eu: Eskala..

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
eu: Laguntzan zerbait bilatu...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
eu: Eguneratzeen arteko segundoak

note: DLG_Break_SectionBreaks_Capital
en: Section Breaks
eu: Sekzio-jauziak

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section breaks
eu: Sekzio-jauziak

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
eu: Oraingo dokumentuaren historia ikusi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
eu: Hautatu

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
eu: &Guztia hautatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
eu: Gelaxka hautatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
eu: Zutabea hautatu

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
eu: Letra-mota hautatu

note: DLG_ListRevisions_Title
en: Select Revision
eu: Berrikuspena hautatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
eu: Lerroa hautatu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
eu: Taula hautatu

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
eu: Testu-kutxa hautatu

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list.
eu: Zerrendako liburu-marka bat hautatu.

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
eu: Irudia hautatu fitxategitik

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
eu: Testu-kutxa hautatu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
eu: Dokumentu osoa hautatu

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
eu: Hautespena

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
eu: Esaldi baten modura

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
eu: Komekin banatu taulako elementuak

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
eu: Koma eta tabulazioekin banatu taulako elementuak

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
eu: Tabulazioekin banatu taulako elementuak

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
eu: Komekin banatu

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
eu: Koma eta tabulazioekin banatu

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
eu: Tabulazioekin banatu

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
eu: Ezarri

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
eu: &Hizkuntza ezarri

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
eu: Balio lehenetsiak ezarri

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
eu: Irudia ezarri

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
eu: Irudi posizionatua ezarri

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
eu: Testu-egokitzea ezarri

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
eu: Irudi bat jarri zure orrialdearen atzealdean

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
eu: Eskuin-ezker (RTL) noranzko nagusia ezarri dokumentuan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
eu: Eskuin-ezker (RTL) noranzko nagusia ezarri paragrafoan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
eu: Eskuin-ezker (RTL) noranzko nagusia ezarri sekzioan

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
eu: Meta-data propietateak ezarri

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
eu: Tabulazio berria ezarri

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
eu: Irudirik ez ezarri

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
eu: Hobespenak ezarri

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
eu: Tabulazioak ezarri

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
eu: Eduki-taularen mota eta estiloak ezarri

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
eu: Orri-oin eta bukaerako ohar motak ezarri

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
eu: Goiburu eta orri-oin motak ezarri

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
eu: Lerro hau ezarri izenburu modura

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
eu: Lerro hau ezarri orri bakoitzaren izenburu modura

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
eu: Irudi hau ezarri posizionatua izateko

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
eu: Ortografia hobespenak ezarri

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
eu: Zure dokumentuaren orri-propietateak ezarri (tamaina, marjinak,...)

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
eu: Laster-tekla

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
eu: Erakutsi

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
eu: &Erregela erakutsi

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
eu: Guztia erakutsi

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
eu: Formatu-markak erakutsi

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
eu: Berrikusteen &aurreko dokumentua erakutsi

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
eu: Berrikusteen &ondorengo dokumentua erakutsi

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
eu: A&urreko berrikusteen ondorengo dokumentua erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
eu: Dokumentuen zerrenda osoa erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
eu: Erregelak erakutsi edo ezkutatu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
eu: Egoera-barra erakutsi edo ezkutatu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
eu: Tresna-barra erakutsi edo ezkutatu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
eu: Dokumentuan dauden berrikusteak erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
eu: Dokumentuak aurreko berrikusteen ondoren duen itxura erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
eu: Dokumentuak berrikusteen ondoren duen itxura erakutsi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
eu: Dokumentuak berrikusteen aurretik duen itxura erakutsi

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
eu: Erakutsi...

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
eu: Oharrak erakutsi/ezkutatu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
eu: Formatu-markak erakutsi/ezkutatu

note: TB_Simple
en: Simple
eu: Sinplea

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
eu: Tresna-barra sinplea

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
eu: Sinplea

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
eu: Lerroarte sinplea

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
eu: Lerroarte sinplea:

note: DLG_Options_TabLabel_SmartQuotes
en: Smart Quotes
eu: Komatxo adimentsuak

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
eu: Taula &antolatu

note: MSG_OpenRecovered
en: Some errors were encountered during the import.
eu: Errore batzuk topatu dira importazioan zehar.

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
eu: Goranzko ordenean antolatu zutabeak

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
eu: Goranzko ordenean antolatu zutabeak, hautatutako lerroan oinarrituz

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
eu: Beheranzko ordenean antolatu zutabeak

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
eu: Beheranzko ordenean antolatu zutabeak, hautatutako lerroan oinarrituz

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
eu: Goranzko ordenean antolatu lerroak

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
eu: Goranzko ordenean antolatu lerroak, hautatutako zutabean oinarrituz

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
eu: Beheranzko ordenean antolatu lerroak

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
eu: Beheranzko ordenean antolatu lerroak, hautatutako zutabean oinarrituz

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
eu: Taula antolatu

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
eu: Iturburua:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column
eu: Zutabe ondorengo hutsunea

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
eu: Aurreko hutsunea: 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
eu: Aurreko hutsunea: Bat ere ez

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
eu: Lerroartea

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
eu: Ortografia zuzenketa

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
eu: Zuzenketa ortografikoa

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
eu: Dokumentuaren ortografia zuzendu

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
eu: Ortografia

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
eu: &Ortografia-aukerak

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
eu: Taula &zatitu

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
eu: Gelaxkak zatitu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
eu: Taula zatitu

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
eu: Gelaxkak zatitu

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
eu: Erditik zatitu

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
eu: Azpialdetik zatitu

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
eu: Ezkerraldetik zatitu

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
eu: Eskuinaldetik zatitu

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
eu: Goialdetik zatitu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split on all delimiters except spaces
eu: Bereizle guztietan zatitu, hutsuneetan izan ezik

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split on all word delimiters including spaces
eu: Hitz-bereizle guztietan zatitu, hutsuneak barne

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split text at commas or tabs
eu: Koma edo tabulazioetan zatitu testua

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
eu: Hutsune, koma edo tabulazioetan zatitu testua

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
eu: Gelaxka hau zatitu

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
eu: Karratu-zerrenda

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
eu: &Estiloa

note: TB_Standard
en: Standard
eu: Estandar

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
eu: Tresna-barra estandarra

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
eu: Izar-zerrenda

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
eu: Hasi:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
eu: Zerrenda berria hasi

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
eu: Azpizerrenda hasi

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
eu: Berrikuspen berria hasi

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
eu: Berrikuspen &berria hasi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
eu: Oraingoaren berrikuspen ezberdin bat hasi

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
eu: Estatistikak:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
eu: Oraingo zerrenda gelditu

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
eu: &Marratu

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
eu: Marratu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
eu: Hautespena marratu/desmarratu

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
eu: &Estilista

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
eu: Estiloa

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
eu: Estiloaren izena -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
eu: Estiloaren izena:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type
eu: Estilo mota

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph
eu: Hurrengo paragrafoarentzako estiloa

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
eu: Estiloaren izena ezin da hutsik utzi

note: DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
eu: Estiloa:

note: DLG_Styles_StylesTitle DLG_Stylist_Styles
en: Styles
eu: Estiloak

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
eu: Estilista

note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
eu: Gaia

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
eu: Gaia:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
eu: Azpi-indize

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
eu: &Iradokizunak:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
eu: Hiztegi &nagusiko iradokizunak bakarrik

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
eu: Zutabe bat batu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
eu: Lerro bat batu

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
eu: Taulako zutabe bat batu

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
eu: Taulako lerro bat batu

note: DLG_MetaData_TAB_Summary
en: Summary
eu: Laburpena

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
eu: &Goi-indizea

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
eu: Goi-indizea

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
eu: &Sinboloa

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
eu: Sinboloa

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
eu: &Taula

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
eu: Tabulazioa [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
eu: Tabulazioen posizioa:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
eu: Ezabatu beharreko tabulazioak:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table
en: Table
eu: Taula

note: DLG_InsertTable_TableSize_Capital
en: Table Size
eu: Taula-tamaina

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
eu: Taula tresna-barra

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
eu: Eduki-taula

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
eu: Eduki-taularen zerrenda-etiketa

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
eu: Eduki-taularen orria

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table size
eu: Taularen tamaina

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
eu: Tabulazioak

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
eu: Tabulazioak eta orri-zenbakitzea

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
eu: Te&stuaren formatua

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
eu: Testua

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
eu: &Ondorengo testua:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
eu: &Aurreko testua:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
eu: Testuaren lerrokatzea

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
eu: Testu-kutxa

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
eu: Testu-tolestea

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping
en: Text Wrapping
eu: Testu-egokitzea

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
eu: Testua eta ikonoa

note: COMMAND_LINE_PRINTING_DEPRECATED
en: The '--print' option has been removed as of AbiWord 2.8. You can achieve the desired behavior using AbiWord's command-line conversion tools and then piping the output to a print spooler. Eg: 'abiword --to=ps --to-name=fd://1 myfile.txt | lpr'
eu: AbiWord 2.8tik aurrera, ezabatu egin da '--print' aukera. Bilatzen duzun portaera lortzeko, AbiWord-en agindu-lerroko tresnak erabili ditzakezu irteeratik spooler bat inprimatzeko. Adib: 'abiword --to=ps --to-name=fd://1 myfile.txt | lpr'

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
eu: Hautatutako marjinak handiegiak dira orrian sartzeko.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
eu: Aplikazioa berriro abiarazten duzun hurrengoan hasiko da hizkuntza berria erabiltzen

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
eu: Zuzenketa ortografikoa amaitu da.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
eu: Hiperesteka egingo zaion testua paragrafo bakar batean egon behar du.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
eu: Asteko eguna

note: DLG_FormatTable_Thickness
en: Thickness:
eu: Lodiera:

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
eu: Aldaketa honek Abiword berhastean edo dokumentu berri bat sortzen denean bakarrik izango du eragina.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
eu: Oraintxe ezkutatuta dauden berrikuspenak dauzka dokumentu honek. AbiWord-en dokumentazioa irakurri dezakezu berrikuspenekin nola lan egin ikasteko.

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see the text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
eu: Paragrafo honek zure dokumentuan ikusiko diren moduan agertzen ditu hitzak. Zure dokumentuaren testua ikusi nahi baduzu aurrebista honetan, dokumentuko paragrafo batean kokatu ezazu kurtsorea eta elkarrizketa hau ireki ezazu.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
eu: Estilo hau ez da existitzen, 
     beraz, ezin da modifikatu

note: DLG_Column_Three
en: Three
eu: Hiru

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
eu: Egiaztatze-zerrenda

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
eu: Ordu-zona

note: FIELD_Document_Title
en: Title
eu: Izenburua

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
eu: Izenburuaren maiuskula/minuskula

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
eu: Izenburua:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
eu: Tresna-barrak

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Top
eu: Goian

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
eu: Goi marjina [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
eu: Goimarra

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
eu: Triangelu-zerrenda

note: DLG_Column_Two
en: Two
eu: Bi

note: FIELD_Document_Type
en: Type
eu: Mota

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list.
eu: Liburu-markarentzako izen bat idatzi, edo zerrendako bat hautatu.

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
eu: Mota:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
eu: MAIUSKULA

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
eu: Azpimarratu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
eu: Hautespena azpimarratu/desmarratu

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
eu: Desegin

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
eu: Edizioa desegin

note: DLG_Annotation_OK_tooltip
en: Update the annotation
eu: Oharra eguneratu

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
eu: Zerrenda, maiuskulaz

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
eu: Zerrenda erromatarra, maiuskulaz

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
eu: Eskuin-ezker ordena erabili

note: DLG_Options_Label_CustomSmartQuotes
en: Use custom smart quote style
eu: Komatxo adimentsu estilo pertsonalizatuak erabili

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
eu: Glifo formak erabili hebreerarako

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
eu: Erabiltzaile-interfazea

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
eu: Erabiltzaile-interfazearen hizkuntza

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
eu: Erabiltzaileak zehaztutako estiloak

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
eu: Erabiltzaileak zehaztutako tabulazioak

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
eu: Erabiltzaileak zehaztutako estiloak

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
eu: Bertsioa

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
eu: Ikusi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
eu: Dokumentuaren historia ikusi

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
eu: Dokumentua pantaila osoan ikusi

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
eu: Dokumentu hau ikusi

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
eu: Argibideak ikusi

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
eu: Ikusi...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
eu: Ikusgarri

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
eu: Kontuz: [%s] liburu-marka ez da existitzen.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
eu: Web diseinua

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
eu: Lorem ipsum dolor

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
eu: Luzapen honekin:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
eu: Hitz zenbaketa

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
eu: Hitzak prozesatzen

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
eu: Hitzak (orri-oinak/bukaerako oharrak ez):

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
eu: Hitzak &MAIUSKULAZ

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
eu: Hitz &zenbakidunak

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
eu: Hitzak:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
eu: Idazketa-errorea %s gordetzen saiatzean

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
eu: Noranzko lehenetsia aldatu duzu.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
eu: Noranzko-modua aldatu duzu.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
eu: Dokumentuaren zati bat hautatu behar duzu hiperesteka txertatu aurretik.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
eu: Automatikoki gordetzeko maiztasuna 1 eta 120 bitartekoa izan behar da

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
eu: Aldaketak galdu egingo dira ez badituzu gordetzen.

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
eu: %&100eko zooma

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
eu: %&200eko zooma

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
eu: %&50eko zooma

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
eu: %&75eko zooma

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
eu: %100eko zooma

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
eu: %200eko zooma

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
eu: %50eko zooma

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
eu: %75eko zooma

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
eu: Orri-zabalerara zoom

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
eu: Orri osora zoom

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
eu: ee/hh/uu

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
eu: minuskula

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
eu: minutuak

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
eu: hh/ee/uu

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
eu: mAIUSKULA eTA mINISKULAK aLDATU

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
eu: -tik hona:

note: DLG_ABOUT_Description
en: %s is an Open Source application licensed under the GNU GPL.
    You are free to redistribute this application.
eu: GNU GPL lizentziapeko Software Irekia da %s.
    Aplikazio hau askatasun osoz berbanatu dezakezu.

note: DLG_Zoom_100
en: &100%
eu: %&100

note: DLG_Zoom_200
en: &200%
eu: %&200

note: DLG_Zoom_75
en: &75%
eu: %&75

note: DLG_Image_DescTabLabel
en: &Description
eu: &Deskribapena

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
eu: Orri-&zabalera

note: DLG_Image_PlacementTabLabel
en: &Placement
eu: &Kokapena

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
eu: Hizkuntza &ezarri

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
eu: Orri &osoa

note: DLG_Image_WrapTabLabel
en: &Wrapping
eu: Testu-&egokitzea

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
eu: (Bat ere ez)

note: LANG_0
en: (no proofing)
eu: (probarik gabe)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
eu: (proba saltatua)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
eu: Direktorioren bat ez da existitzen zehaztutako bidean.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
eu: Abiword plugin-kudeatzailea

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
eu: AbiWord-ek ezin du %s.dll ortografia-fitxategia aurkitu
    Aspell deskargatu eta instalatu ezazu: http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
eu: AbiWord-ek ezin du dokumentuaren %d bertsioa erabat berreskuratu, ez dagoelako bertsio-informazio guztia.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
eu: AbiWord-ek ezin du dokumentuaren %d bertsioa berreskuratu, ez dagoelako bertsio-informaziorik.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
eu: AbiWord: Inprimatze-aurrebista

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
eu: %s-ri buruz

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
eu: Plugin gaituak

note: LANG_AK_GH
en: Akan
eu: Akanera

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
eu: Albaniera

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
eu: Guztiak (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
eu: Dokumentu guztiak

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
eu: Irudi-fitxategi guztiak

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
eu: Marka bereziak gaitu AWML izen-inguruan

note: LANG_AM_ET
en: Amharic (Ethiopia)
eu: Amharera (Etiopia)

note: LANG_AR
en: Arabic
eu: Arabiera

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
eu: Arabiera (Egipto)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
eu: Arabiera (Saudi Arabia)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
eu: Arabiera, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
eu: Arabiera, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
eu: Arabiera, Windows 1256 kode-orria

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
eu: Armeniera

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
eu: Armeniera, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
eu: Assamera

note: LANG_AST_ES
en: Asturian (Spain)
eu: Asturiera (Espainia)

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
eu: Noranzko-markak autotxertatu

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
eu: Auto-berrikuspena

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
eu: Automatikoki detektatua

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
eu: Autoberrikuspena

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents
eu: Dokumentu erabilgarriak

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages
eu: Hizkuntza erabilgarriak

note: LANG_AYM_BO
en: Aymara (La Paz)
eu: Aimara (La Paz)

note: LANG_AYC_BO
en: Aymara (Oruro)
eu: Aimara (Oruro)

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
eu: Baltar hizkuntzak, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
eu: Baltar hizkuntzak, Windows 1257 kode-orria

note: LANG_EU_ES
en: Basque
eu: Euskara

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

note: LANG_BE_LATIN
en: Belarusian, Latin
eu: Bielorrusiera, Latin

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
eu: Bengalera

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
eu: Zuria eta beltza

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
eu: Testu-blokea

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
eu: Lodia eta etzana

note: LANG_BR_FR
en: Breton
eu: Bretainiera

note: DLG_ABOUT_Build
en: Build options: %s
eu: Konpilazio-aukerak: %s

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
eu: Dokumentua sortzen:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
eu: Bulgariera

note: DLG_Cancel
en: Cancel
eu: Utzi

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
eu: Katalan

note: LANG_AYR
en: Central Aymara
eu: Erdialdeko Aimara

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
eu: Erdialdeko Europa, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
eu: Erdialdeko Europa, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
eu: Erdialdeko Europa, Windows 1250 kode-orria

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
eu: Hizkuntza aldatu teklatua aldatzean

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
eu: Kapituluaren izenburua

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
eu: Txinera (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
eu: Txinera (PRC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
eu: Txinera (Singapur)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
eu: Txinera (Taiwan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
eu: Txinera sinplifikatua, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
eu: Txinera sinplifikatua, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
eu: Txinera sinplifikatua, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
eu: Txinera sinplifikatua, Windows 936 kode-orria

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
eu: Txinera tradizionala, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
eu: Txinera tradizionala, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
eu: Txinera tradizionala, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
eu: Txinera tradizionala, Windows 950 kode-orria

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
eu: Zerrendako dokumentu bat hautatu:

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
eu: Atzealdea garbitu

note: DLG_CLIPART_Error
en: Clip Art could not be loaded
eu: Ezin izan da Clip Art irudia kargatu

note: DLG_Close
en: Close
eu: Itxi

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
eu: &Ez gorde

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
eu: Tartekatu

note: DLG_UP_Color
en: Color
eu: Kolorea

note: DLG_Compare
en: Compare
eu: Konparatu

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
eu: Edukia:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
eu: Edukiak 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
eu: Edukiak 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
eu: Edukiak 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
eu: Edukiak 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
eu: Edukien izenburua

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
eu: Kopiak:

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
eu: Coptic (Egipto)

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
eu: Kornubiera

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
eu: Korsikera

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
eu: Ezin izan da plugina gaitu/kargatu

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
eu: Ezin izan da plugina ezgaitu

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
eu: Ezin izan da %s hizkuntzaren hiztegia kargatu

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
eu: Sortua

note: DLG_History_Created
en: Created:
eu: Sortua:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
eu: Kroaziera

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
eu: Kroaziera, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
eu: Zirilikoa, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
eu: Zirilikoa, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
eu: Zirilikoa, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
eu: Zirilikoa, Windows 1251 kode-orria

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
eu: Txekiera

note: LANG_DA_DK
en: Danish
eu: Daniera

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
eu: Plugin guztiak ezgaitu

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
eu: Plugina ezgaitu

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
eu: XML (1.0 bertsioa) bezala deklaratu

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
eu: Hizkuntza lehenetsia:

note: DLG_Image_Placement
en: Define Image Placement
eu: Irudiaren kokalekua definitu

note: DLG_Image_TextWrapping
en: Define Text Wrapping
eu: Testu-egokitzea definitu

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
eu: Ikono hau tresna-barratik kendu nahi al duzu?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
eu: Dokumentuen konparazioa

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
eu: Dokumentuaren xehetasunak

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
eu: Dokumentuaren historia

note: DLG_History_Path
en: Document name:
eu: Dokumentuaren izena:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
eu: Konparatutako dokumentuak

note: LANG_NL_NL
en: Dutch (Netherlands)
eu: Nederlandera (Holanda)

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
eu: Edizio-denbora:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects
eu: Efektuak

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
eu: Estilo-orria (CSS) kapsulatu

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
eu: Letra-motak kapsulatu

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
eu: URL-etako irudiak kapsulatu (Base64 kodeketa)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
eu: Kodeketa

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
eu: Kodeketa:

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
eu: Bukaerako oharrera erreferentzia

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
eu: Bukaerako oharreko testua

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
eu: Ingelesa (Australia)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
eu: Ingelesa (Kanada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
eu: Ingelesa (Irlanda)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
eu: Ingelesa (Zelanda Berria)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
eu: Ingelesa (Hego Afrika)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
eu: Ingelesa (BH)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
eu: Ingelesa (AEB)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
eu: Pasahitza sartu

note: LANG_ET
en: Estonian
eu: Estoniera

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
eu: Fitxategia esportatu

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
eu: HTML 4.01 bezala esportatu

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
eu: PHP instrukzioekin esportatu

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
eu: Persiera

note: DLG_UP_File
en: File
eu: Fitxategia

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
eu: Fitxategia existitzen da jada. '%s' fitxategia gainidatzi?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
eu: Edizioa gordetzeko fitxategia:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
eu: Edizioa erreproduzitzeko fitxategia:

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
eu: Finlandiera

note: LANG_NL_BE
en: Flemish (Belgium)
eu: Flandriera (Belgika)

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
eu: Orri-oinera erreferentzia

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
eu: Orri-oineko testua

note: DLG_ABOUT_URL
en: For more information: http://www.abisource.com/
eu: Informazio gehiagorako: http://www.abisource.com/

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
eu: Frantsesa (Belgika)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
eu: Frantsesa (Kanada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
eu: Frantsesa (Frantzia)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
eu: Frantsesa (Suitza)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
eu: Frisiera

note: DLG_UP_From
en: From:
eu: Nondik:

note: LANG_GL
en: Galician (Galego)
eu: Galiziera

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
eu: Georgiera

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
eu: Georgiera, akademikoa

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
eu: Georgiera, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
eu: Alemaniera (Austria)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
eu: Alemaniera (Alemania)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
eu: Alemaniera (Suitza)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
eu: Gris eskala

note: LANG_EL_GR
en: Greek
eu: Greziera

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
eu: Greziera, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
eu: Greziera, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
eu: Greziera, Windows 1253 kode-orria

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
eu: HTML esportatze-aukerak

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
eu: Hausa (Nigeri)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
eu: Hawaiera

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
eu: Izenburua 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
eu: Izenburua 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
eu: Izenburua 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
eu: Izenburua 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
eu: Hebreera

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
eu: Hebreera, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
eu: Hebreera, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
eu: Hebreera, Windows 1255 Orria Kodea

note: DLG_Image_Height
en: Height:
eu: Altuera:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
eu: Altuera:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
eu: Ezkutukoa

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
eu: Nabarmentze-kolorea

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
eu: Hungariera

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
eu: Islandiera

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
eu: Islandiera, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
eu: Identifikatzailea:

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
eu: Irudi-propietateak

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
eu: Irudiak testuaren gainean flotatzen du

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
eu: Lerroan sartu irudia (testu-egokitzerik ez)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
eu: Fitxategia inportatu

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
eu: Dokumentua inportatzen...

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
eu: Indonesiera

note: XIM_Methods
en: Input Methods
eu: Sarrera metodoak

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
eu: Objektu kapsulagarria txertatu

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
eu: Objektu kapsulagarri baten fitxategia txertatu:

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
eu: Fitxategia txertatu

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
eu: Matematica fitxategia txertatu

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
eu: MathML fitxategia txertatu:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
eu: Taula berria txertatu

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
eu: Irudia txertatu

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
eu: Sinboloa txertatu

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
eu: Plugin berria instalatu

note: LANG_IU_CA
en: Inuktitut
eu: Inuitera

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
eu: Bide baliogabea.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
eu: Gaelera

note: LANG_IT_IT
en: Italian (Italy)
eu: Italiera (Italia)

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
eu: Japoniera

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
eu: Japoniera, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
eu: Japoniera, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
eu: Japoniera, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
eu: Japoniera, Windows 932 kode-orria

note: LANG_KN_IN
en: Kannada
eu: Kannadera

note: LANG_KO_KR LANG_KO
en: Korean
eu: Koreera

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
eu: Koreera, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, Johab
eu: Koreera, Johab

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
eu: Koreera, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
eu: Koreera, Windows 949 kode-orria

note: LANG_KU
en: Kurdish
eu: Kurduera

note: LANG_LO_LA
en: Lao
eu: Laoera

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
eu: Azkenekoz gordea:

note: LANG_LA_IT
en: Latin (Renaissance)
eu: Latin (Berpizkundea)

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
eu: Letoniera

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
eu: Lituaniera

note: DLG_CLIPART_Loading
en: Loading Clip Art
eu: Clip Art irudia kargatzen

note: DLG_UFS_Effects_LowerCase
en: Lowercase
eu: Minuskula

note: LANG_MK
en: Macedonian
eu: Mazedoniera

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
eu: Dokumentuentzako lehenetsi

note: LANG_MS_MY
en: Malay
eu: Malaysiera

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
eu: Maoriera

note: LANG_MR_IN
en: Marathi
eu: Marathera

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
eu: Marshallera (Marshall Irlak)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
eu: Marshallera (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
eu: Konbinatu

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
eu: Mongoliera

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
eu: Izena:

note: LANG_NE_NP
en: Nepali (Nepal)
eu: Nepalera

note: DLG_MB_No
en: No
eu: Ez

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
eu: Irudirik ez

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
eu: Ez da pluginik hautatu

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
eu: Normala

note: LANG_NB_NO
en: Norwegian Bokmal
eu: Bokmal Norvegiera

note: LANG_NN_NO
en: Norwegian Nynorsk
eu: Nynorsk Norvegiera

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
eu: Eskuragaitz

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
eu: Izenburu zenbakitua 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
eu: Izenburu zenbakitua 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
eu: Izenburu zenbakitua 3

note: DLG_OK
en: OK
eu: Ados

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
eu: Okzitaniera

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
eu: Fitxategia ireki

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as &type:
eu: &Honela ireki fitxategia:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
eu: Dokumentu irekiak

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
eu: Beste batzuk...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
eu: &Portzentaia:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
eu: Orri-zabalera

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
eu: Orri barrutia:

note: LANG_PS
en: Pashto
eu: Pashtoera

note: DLG_Password_Password
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
eu: Testu arrunta

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details:
eu: Pluginaren zehaztasunak:

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
eu: Plugin zerrenda

note: LANG_PL_PL
en: Polish
eu: Poloniera

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
eu: Portugesa (Brasil)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
eu: Portugesa (Portugal)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
eu: Bere zutabearekiko posizio erlatiboa

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
eu: Bere orriarekiko posizio erlatiboa

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
eu: Paragrafo gertuenarekiko posizio erlatiboa

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
eu: Proportzioa mantendu

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
eu: Irudia aurreikusi

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
eu: Fitxategira inprimatu

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as &type:
eu: &Honela inprimatu fitxategia:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
eu: Non inprimatu:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
eu: Nora inprimatu:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
eu: Inprimagailua

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
eu: Inprimatze-komandoa:

note: LANG_PA_IN
en: Punjabi (Gurmukhi)
eu: Punjabera (Gurmukhi)

note: LANG_PA_PK
en: Punjabi (Shahmukhi)
eu: Punjabera (Shahmukhi)

note: LANG_QU_BO
en: Quechua
eu: Quechuera

note: LANG_QUH_BO
en: Quechua (3 vowels)
eu: Quechuera (3 bokal)

note: LANG_QUL_BO
en: Quechua (5 vowels)
eu: Quechuera (5 bokal)

note: ReadOnly
en: Read-Only
eu: Irakurri bakarrik

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
eu: Fitxategian gorde edizioa

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
eu: Arrunta

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
eu: Erlazioa:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
eu: Fitxategitik erreproduzitu edizioa

note: DLG_Restore
en: Restore
eu: Berreskuratu

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
eu: Ezarpenak berreskuratu

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
eu: Emaitzak

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
eu: Errumaniera

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
eu: Errumaniera, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian (Russia)
eu: Errusiera (Errusia)

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
eu: Adibidea

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
eu: Sardiniera

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
eu: Honela gorde fitxategia

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
eu: Ezarpenak gorde

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as &type:
eu: &Honela gorde fitxategia:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
eu: Script-a:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
eu: Sekzioaren izenburua

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
eu: Kodifikazioa hautatu:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
eu: HTML esportatze-aukerak hautatu:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
eu: Hizkuntza hautatu:

note: LANG_SR
en: Serbian
eu: Serbiera

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Set Image Name
eu: Irudiaren izena ezarri

note: DLG_Image_ImageSize
en: Set Image Size
eu: Irudiaren tamaina ezarri

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
eu: Hizkuntza ezarri

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
eu: Nabarmentze-kolorerik ez ezarri

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
eu: Tamaina:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
eu: Eslovakiera

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
eu: Esloveniera

note: DLG_UFS_Effects_SmallCaps
en: Small Capitals
eu: Maiuskula txikiak

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
eu: Gaztelera (Mexiko)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
eu: Gaztelera (Espania)

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
eu: Testu-egokitze karratua

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
eu: Estiloak:

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
eu: Suediera

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
eu: Sinboloak

note: LANG_SYR
en: Syriac
eu: Siriera

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
eu: Tamilera

note: LANG_TE_IN
en: Telugu
eu: Teluguera

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
eu: Testu-kolorea

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
eu: Irudiaren bi aldeetara egokitu testua

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
eu: Irudiaren ezkerraldera egokitu testua

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
eu: Irudiaren eskuinaldera egokitu testua

note: LANG_TH_TH
en: Thai
eu: Thailandiera

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
eu: Thailandiera, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
eu: Thailandiera, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
eu: Thailandiera, Windows 874 kode-orria

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
eu: '%s' direktorioa idazketaren aurka babestua dago.

note: DLG_FOSA_ExtensionDoesNotMatch
en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
eu: Zehaztutako fitxategi-hedapena ez dator hautatutako fitxategi-motarekin bat. Halaere, izen hau erabili nahi al duzu?

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
eu: %d da erabat berreskuratu daitekeen bertsio gertukoena. Nahiago al duzu bertsio hau berreskuratzea? %d bertsioa partzialki berreskuratzeko, sakatu ezazu 'Ez'.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
eu: Inprimatze-komandoa ez da zuzena.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
eu: Ekintza hau ezin da desegin. Ziur al zaude jarraitu nahi duzula?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
eu: Testu-egokitze estua

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
eu: Edonola ere jarraitzeko, sakatu ezazu Ados.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
eu: Berreskuratze-saioa bertan behera uzteko, sakatu ezazu Utzi.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
eu: Turkiera

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
eu: Turkiera, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
eu: Turkiera, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
eu: Turkiera, Windows 1254 kode-orria

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
eu: Testu-egokitze mota

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
eu: Ukraniera

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
eu: Ukrainiera, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
eu: Ukrainiera, Macintosh

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
eu: Izengabe%d

note: DLG_Update
en: Update
eu: Eguneratu

note: DLG_UFS_Effects_UpperCase
en: Uppercase
eu: Maiuskula

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
eu: Uzbekera

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
eu: Bertsio-historia

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
eu: Bertsioa:

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
eu: Bertsioa: %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
eu: Bietnamera

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
eu: Bietnamera, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
eu: Bietnamera, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
eu: Bietnamera, Windows 1258 kode-orria

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
eu: Dokumentua ikusi

note: DLG_MW_Activate
en: View:
eu: Ikusi:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
eu: Galesera

note: ENC_US_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 437
eu: Mendebaldeko Europa, DOS/Windows 437 kode-orria

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
eu: Mendebaldeko Europa, DOS/Windows 850 kode-orria

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
eu: Mendebaldeko Europa, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
eu: Mendebaldeko Europa, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
eu: Mendebaldeko Europa, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
eu: Mendebaldeko Europa, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
eu: Mendebaldeko Europa, Windows 1252 kode-orria

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
eu: Orri osoa

note: DLG_Image_Width
en: Width:
eu: Zabalera:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
eu: Zabalera:

note: LANG_WO_SN
en: Wolof (Senegal)
eu: Wolofera (Senegal)

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
eu: Bai

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
eu: %s dokumentuaren aldaketak gorde behar dituzu jarraitu aurretik. Orain gorde?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
eu: Zoom egin

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
eu: _Ez

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
eu: _Bai

note: DLG_Unit_cm
en: cm
eu: zm

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
eu: ezberdin

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
eu: ezberdinak dokumentuaren %d posiziotik aurrera

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
eu: ezberdinak %s-ren %d bertsiotik aurrera

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
eu: erabat berdinak

note: DLG_Unit_inch
en: inch
eu: hatzbete

note: DLG_Unit_points
en: points
eu: puntuak

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
eu: antzekoak

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
eu: zerikusirik ez
